7/24 Hizmetinizdeyiz
Aydınevler Mah. 5509 Sok. Masal Evleri No:2/5 - 07600 - Manavgat / Antalya

Manavgat Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Manavgat Kanalizasyon Açma

 

Manavgat ilinde Manavgat kanalizasyon açma işlemi için uzman olan kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlar, son teknolojik araç ve gereçler ile kolay bir şekilde, çevreye rahatsızlık vermeden, tesisat sistemini ve fayans sistemlerini kırmadan çözüm bulabilirler. Kanalizasyon tıkanıklığı açma işlemleri için kanalizasyon iç hattının detaylı şekilde bilinmesi gerekir. Bu nedenle, kanalizasyon hatlarının açılması için çalışan ve işinde uzman olan iş bilenlerden yardım alınması ve bilgi alınması gereklidir.

Manavgat Kanalizasyon Açma Prosedürleri

Manavgat ilinde sıkça meydana gelen kanalizasyon tıkanıklıkları, gün geçtikçe daha büyük bir öneme sebep oluyor. Çünkü kullanılan kimyasallar, kullanılan atıklar, havaların değişimi, yer altındaki kontrollerin yapılmaması gibi tüm nedenler kanalizasyon borularının eskimesine ve tıkanmasına neden olmaktadır. Kanalizasyon borularının bakımının rutin olarak yapılması gerekmektedir. Kullanılan yağlı bulaşıkların atıkları, bulaşık makinelerinin deterjan artıkları, bez atıkları, sünger atıkları gibi yabancı cisimler nedeni ile kanalizasyon boruları tıkanmaktadır. Eğer boruların kontrolleri rutin bir şekilde yapılır ise artıklar da rutin olarak temizlenir. Bu durum sonucunda da kanalizasyon borularında bir tıkanıklık meydana gelmez.

Kanalizasyon Boru Sistemleri

 

Antalya ilinde, kanalizasyon açma işlemlerinin ilk aşamalarından biri kanalizasyon boru sistemlerinin detaylı bilinmesidir. Ana borunun ve diğer bağlantılı boruların birbirleri ile olan ilişkileri ve bağlantıları tam olmalıdır. Ana boru mutlaka bir rögara bağlanmalıdır. Rögara bağlanmayan ana borudan geçen tüm atıklar, geri döner ve tekrar lavabolara, tuvaletlere gelir. Bunun için bina sisteminizin doğru olduğundan emin olmalısınız. Emin olmadığınız durumlarda ise yetkili servislere ulaşarak, sorun oluşmaması için kontrol ettirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Rögar, binanın dışında olmalıdır. Arıza tamirleri, rögar kısmından yapıldığı için binadan uzak olması önemlidir. Pis su borularının geri dönmemesi için uzak bir alanda olması avantaj sağlayacaktır. Kanalizasyon tıkanıklığı, bu boruların yanlış şekilde yerleştirmesi ile de oluşabilir. Rögarlara ulaşmayan atıklar, tıkanıklıklara neden olacaktır. Diğer önemli bir nokta ise ana borunun gereksiz uzun olmaması gerekir. Ana boru, ağır olan atıkları ve giderleri taşıdığı için uzun süre üzerinde taşır ise kaldıramayabilir.